Tere tulemast Sigatüüka Võlukunsti ja nõiduse kooli!


Sigatüügas on üks suurimaid võlukoole maailmas! Oleme väga õnnelikud, et oled kätte saanud oma kirja ja kaalud siia õppima tulla! Uksed on Sinu ees valla. Kui oled huvitatud kooli astumisest, palun registreeru kasutajaks, kasutajanimega vormis "Eesnimi Perekonnanimi". Soovi korral võid oma tegelasele valida ka keskmise nime!

Sigatüüka direktor, Professor Jacob Snow


Vajuta siia, et alustada!
 
PealehtAvalehtCalendarOtsiKKKRegistreeriLogi sisse
Tere tulemast foorumi! Hetkel ei saa liituda Slytherini majaga.
Foorumis on hetkel kokku 2 kasutajat :: 0 Liitunud, 0 Varjatud ja 2 Külalist

Puudub

Rekordarv külastajaid(58) oli siin foorumil Püh Okt 26, 2014 11:41 am
» Chat jutud 4
Reede Juul 06, 2018 2:58 am by Hazel Hayes

» Järgmise kasutaja lemmikmaja.
Laup Apr 07, 2018 11:43 pm by Ace Falcon

» Sõnakett
Kolm Dets 27, 2017 3:45 am by Nathan Malfoy

» Mille järgi eelmist kasutajat tunned?
Laup Sept 16, 2017 10:48 pm by Nathan Malfoy

» Salakiri
Laup Sept 02, 2017 2:07 pm by Alex Berger

» Luuramas
Kolm Aug 30, 2017 9:21 pm by Violet Mendez

» Teema 1
Kolm Aug 30, 2017 6:22 pm by Nathan Malfoy

» Harjutamine teeb harjutajaks
Teis Aug 29, 2017 11:42 pm by Alex Berger

» Library is always the answer
Teis Aug 29, 2017 11:38 pm by Alex Berger

» appi
Teis Aug 29, 2017 4:59 pm by Violet Mendez

» Alex Berger
Teis Aug 29, 2017 3:43 pm by Aidan Marvin

» PIDU järve ääres
Esm Aug 28, 2017 3:36 pm by Ken Suviste

» Kenpenten
Esm Aug 28, 2017 3:33 pm by Ken Suviste

» Unustatud saladus
Laup Aug 26, 2017 9:45 pm by Evan Crawford

» Elizabeth Bates
Laup Aug 26, 2017 2:10 pm by Elizabeth Bates


FOORUMIABI

Kui otsid abi või informatsiooni foorumis mängimise kohta, oled õigesse kohta sattunud!__________________________________________________________________


I. Peamised väljendid
II. Mängutaustast ja postitustest
III. Tegelastest täpsemalt
IV. Võlukunstikoolid

__________________________________________________________________


I. Peamised väljendid

Neid lühendeid kasutatakse tülikate pikkade väljendite asemel. Rollimängimist alustades oleks ettenägelik end nendega kurssi viia, et edaspidiselt arusaamatusi vältida. All on välja toodud peamised lühendid ning väljendid, mida rohkem kohata võid.

RP – Roleplay, ehk rollimäng(imine).
IC – In Character, ehk karakteris. Eestikeelsetel saitidel on seda vähem näha.
OT – Offtopic ehk mängust väljas.

Järgmised lühendid väljendavad rangeid ÄRA-TEESID.
God Mode – Teiste tegelaste kontrollimine. Sellist teguviisi tuleks soovitavalt vältida. (Näiteks: Marvin saatis vastase poole surmava needuse ning too kukkus surnult maha.)
Mary Sue - Gary Stu - Marty Stu – Tegelane, keda mängija püüab võimalikult täiuslikuks luua. (Näiteks tegelane, kes suudab lausa mõtteid lugeda, ei lase end kunagi vigastada, on vilunud kõigil aladel ning võimas võitleja/võluja, põhimõtteliselt on kõiges seletamatult osav).
Power-gaming – Oma tegelase ebausutavalt võimukaks muutmine. Enamasti mängijate kohta, kes võimaldavad oma tegelasel teha nii ebainimlikke asju, mida isegi tõelised kangelased ei suudaks. (Näiteks: Marvin tiris marmorist samba maa küljest lahti ja viskas mängleva kergusega vastu seina puruks).


II. Mängutaustast ja postitustest

Et edukalt ja asjakohaselt mängida, peaksid enne end mängutaustaga kurssi viima. Loomulikult ei pea sa kõiki raamatuid ning filme läbi vaatama, kuid põhiteadmised on mängimiseks vajalikud. Ilma baasteadmisteta ei saa oma lugu mänguga põimida, mis rollimängimise peamine eesmärk on. Altpoolt leiad mõned lingid, mis aitavad mänguteemaga tuttavaks saada.

Võlumaailma kodu - http://harrypotter.wikia.com/wiki/Main_Page
Sellelt lehelt saad lugeda kõigest mis Potteri-maailma puudutab. Kui eelistad eestikeelset lugu lugeda, pöördu siia - http://et.harrypotter.wikia.com/wiki/Esileht

Postitusi tehes proovi võimalikult selgelt ning korrektselt kirjutada. Tihti jäävad mõned pisivead märkamata, kuid kuna terve mäng põhineb tekstil, pane selle kvaliteedile rõhku. Pigem kirjuta vähem ja paremalt, kui pikalt ja lohakamalt. Korduvate sõnade asemel kasuta sünonüüme, et teksti vaheldust tuua.

Kirjutame kolmandas isikus ning minevikuvormis. Rääkimine toimub läbi otsekõne.


III. Tegelastest täpsemalt


Tegelase loomisega alustad oma kasutaja registreerimisel, kui valid talle nime. Kui nimi ei vasta foorumireeglitele või on ebasobiv, on foorumi administraatoril õigus Sul paluda uus nimi valida või kasutajanimi omavoliliselt ära muuta. Tõeliste isikute nimede kasutamine on foorumis keelatud.

Järgmine samm tegelase loomisel on karakteriankeedi täitmine. Soovitav on luua täiesti uus tegelane, kuid on lubatud tuua foorumi ka ENDA varaseimaid tegelasi, kelle oled ise varasemalt loonud. Võõraste karakterite kasutamist ei tolereerita. Tegelane peab sobima mängu. Pea silmas ka I. peatüki all nimetatud mängustiile. Ükski karakter ei ole täiuslik ega võitmatu.

Tegelase tutvustamine - http://sigatuugas.darkbb.com/t16-tegelase-tutvustamise-ankeet

Kasutaja avatar peab vastama foorumi-tavadele ning üldistele moraalidele. Kuulsuste jäljendamine soovitatavalt kõrvale jätta.

Mängija võib luua endale mitu tegelast, kui on nendega mängimisel aktiivne.

__________________________________________________________________

IV. Võlukunstikoolid üle maailma (11):

Prantsusmaa - Beauxbaton
Kool võtab vastu ka teistest Euroopa riikidest õpilasi.

Põhja-Euroopa - Durmstrang
Kool võtab vastu õpilasi üle kogu maa.

Šotimaa - Hogwarts
Kool võtab vastu õpilasi vaid Inglismaalt ning Iirimaalt.

Venemaa - Koldovstoretz
Võlukunstikool Venemaal.

Jaapan - Mahoutokoro
Jaapani võlukoolis õpib kõige vähem õpilasi võrreldes teiste koolidega. Kool asub vulkaanilisel saarel. Selle kooli õpilased on ebatavaliselt osavad lendluudpallis.

Aafrika - Uagadou
Aafrika kool on kõigist koolidest suurim. Ainukene teadaolev asukoht sellele on öeldavasti "Kuumägedes". Selle kooli õpilased on kuuldavasti võimelised loitse ilma võlukepi abita sooritama.

Brasiilia - Castelobruxo
Castelobruxo asub Brasiilia vihmametsas ning välimuselt näeb välja templi moodi. Kool pakub Euroopa õpilastele õpilasvahetuseprogramme, milles õpilased võivad uurida Lõuna-Ameerika fauna ja floora.

Ilvermorny - Ameerika
-


__________________________________________________________________

See foorum on loodud meelelahutuseks. Ükski siin loodud teema ei kajastu reaalses elus. Kõik kasutatavad pildid kasutajate ja foorumi poolt on illustratiivsed ja kuuluvad täielikult nende õiguslikele omanikele. Kasutajate loodud tegelased on väljamõeldud ega pole mõeldud ühegi reaalse isiku jäljendamisena. Nimed, tegelased ja sündmused on kasutajate looming ning on seotud väljamõeldud seostes. Kõik sarnasused päriselu sündmuste, nimede ja karakteritega on täielikud kokkusattumused. Kasutajad vastutavad ise enda postitatud sisu eest.

Foorumi sisu kopeerimine loata on keelatud.